Obiekt - zabytkowy, 400 m2, Miłoszów

Obiekt - zabytkowy na sprzedaż, Miłoszów

199 000 PLN

498 PLN/m2

Opis

Miłoszów - Stara Karczma Sądowa, wyjątkowy dom zabytek (wpisany do rejsetru zabytków) -  duża komplek 2 działki + las łącznie -3160m2 nieruchomość  do remontu - MPZP tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczeniem usług

Nieruchomość położona w Miłoszowie w Gminie Leśna. W jej skład wchodzi: budynek o pow. 400m2 położony na 2 działkach o łącznej pow.1562,2m2 + piękny las o pow. 1599,8m2 wszystko połączone w jednym kompleksie. To wyjątkowa nieruchomość, z bogatą historią, przed wojną była to Karczma Sądowa (Gerichtskretscham). Nieruchomość została wpisana do rejestru zabytków. 
 Ogromna powierzchnia budynku, stwarza wyjątkowe możliwości inwestycyjne, nadaje się do mieszkania, oraz prowadzenia działalności. Przyszły właściciel może odtworzyć przedwojenną funkcję tej nieruchomości kiedy to, kompleks był centrum towarzyskim i kulturalnym miejscowości, a jego wyjątkowa architektura, uwieczniana była na przedwojennych pocztówkach. W budynku obecnie znajduje się mieszkanie o powierzchni ok 90m2, a pozostała część budynku jest nie użytkowana i nadaje się do kapitalnego remontu. Mieszkanie składa się z dużej kuchni, dwóch pokoi i łazienki . Nieruchomość jest  dobrze skomunikowana, dojazd do najbliższego miasta (Leśna) zajmuje kilka minut, a bezpośrednio do domu doprowadzona jest droga o nawierzchni asfaltowej. Dom posiada piwnicę i duże poddasze które nadaje się do adaptacji, co zwiększa atrakcyjność tej nieruchomości. Urokliwa, okolica, lasy, łąki, góry i jeziora, sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do życia i wypoczynku.  Decydując się na zakup tej nieruchomości, będzie można doświadczać spokojnego życia, zamieszkać w wyjątkowym miejscu, blisko natury, z dala od miejskiego zgiełku.

Atuty:
1. Nieruchomość w pobliżu gór, jezior, lasów, spokojna, urokliwa okolica.


2.Blisko do atrakcji turystycznych: Zamek Czocha, Jeziora Złotnickie i Leśniańskie z Przystanią Żeglarską `Izery`` i kurort turystyczno-uzdrowiskowy Świeradów-Zdrój, z Koleją Gondolową na Stóg Izerski, trasami narciarskimi i rowerowymi, szlakami górskimi.


3. Duży kompleks, łączna pow. działek to o 3162m2

4. Media: prąd, gaz, woda,

5. Przeznaczenie działek w MPZP:
Tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczeniem usług oraz tereny lasów 

Otoczenie:
Miłoszów i okolice, to miejsce wyjątkowo urokliwe. Pobliskie Góry i Pogórze Izerskie, malownicze szlaki, idealne do wycieczek rowerowych i wędrówek pieszych. Przepiękne, dziewicze tereny, kompleksy leśne, jeziora: Złotnickie, Leśniańskie z zabytkową zaporą i zalewem. Liczne zabytki i atrakcje turystyczne, piękne zamki i pałace (Zamek Czocha, Zamek Frydlant, Zamek Rajsko, Dolina Pałaców i Ogrodów), sztolnie i podziemne trasy turystyczne. Wyjątkowo szeroka paleta możliwości aktywnego wypoczynku, sporty wodne żeglarstwo, kajaki, łódki na położonych w pobliżu jeziorach. Położony nieopodal kurort górski Świeradów-Zdrój, stwarza warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, z Koleją Gondolowa na Stóg Izerski i projektowanym nowym wyciągiem na Świeradowiec. Unikalne trasy do narciarstwa biegowego, w pobliskich Jakuszycach oraz na `Magistrali Izerskiej` po stronie czeskiej. Wyjątkowe, słynne na całą Polskę trasy rowerowe (ponad 100km tras Singletrack). Świeradów- Zdrój jest również znanym uzdrowiskiem. Sanatoria, Aquapark, liczne SPA i centra odnowy biologicznej, przyciągają kuracjuszy zarówno z Polski jak i z zagranicy. W pobliżu Miłoszowa znajduje się też `Perłowy szlak nad rzeką Kwisą` z malowniczymi widokami. Otoczenie z wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi i bazą do uprawiania licznych dyscyplin sportówych, sprawiają, że jest to miejsce, które przyciąga turystów przez cały rok. 


Odległości orientacyjne:
Jelenia Góra - 44km, Szklarska-Poręba - 40km, Zgorzelec - 29km,
Lubań - 14km, Świeradów-Zdrój - 22km, Gryfów Śląski - 15km
Leśna - 3km , Zamek Czocha- 6km, Jezioro Złotnickie - 12km,
Jezioro Leśniańskie i Przystań Żeglarska `Izery` - 7km
Granica z Niemcami i Autostrada A4 -27km Granica z Czechami-1km

Cena: 199.000zł do negocjacji.

Serdecznie zapraszam na prezentację i do kontaktu
Grzegorz Hoszowski
Tel.606 381 785


Oferta nr 50399 wysłana z systemu LocumNet Online

Szczegóły

Numer oferty 50399
Typ oferty Obiekt - zabytkowy
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 199 000 PLN
Cena za m2 498 PLN
Liczba pokoi 12
Piętro Parter
Liczba pięter 2
Powierzchnia 400 m2
Powierzchnia działki 3 160 m2
Miejscowość Miłoszów
Województwo DOLNOŚLĄSKIE
Powiat lubański
Gmina Leśna
Własność własność
Rok budowy 1910
Ogrzewanie węglowe/drewno
Dojazd asfaltowa/kostka
Położony w na wsi